Dochodzenie roszczeń, windykacja (dochodzenie) należności i analiza sytuacji majątkowej dłużnika

Własna działalność gospodarcza to szereg wyzwań w każdym miesiącu rozliczeniowym. Do najbardziej przykrych i problematycznych sytuacji należy niespłacenie naszej należności przez usługobiorcę, któremu zaufaliśmy.
Wykonując pracę dla kontrahenta dajemy z siebie wszystko, staramy się, aby był zadowolony. I niestety nigdy nie mamy gwarancji, że za wystawioną fakturę otrzymamy zapłatę. Co wtedy zrobić? Jak odzyskać stracone pieniądze?

Nasza kancelaria od lat pomaga w sprawach niezapłaconych faktur na każdym z trzech etapów. Są to:

  • procedura przedsądowa w dochodzeniu roszczeń,
  • procedura sądowa dotycząca windykacji należności,
  • procedura egzekucyjna.

Niezależnie od etapu dochodzenia należnych spłat w pełnym zakresie przejmujemy proces i z gwarancją bezpieczeństwa prawnego reprezentujemy Klienta przed dłużnikiem. Kompleksowo realizujemy wszystkie kroki procedury przedsądowej, włącznie z przygotowaniem odpowiednich dokumentów, prowadzeniem korespondencji, analizą sytuacji majątkowej dłużnika oraz uczestnicząc w mediacjach ugodowych mających na celu uniknięcie wizyty w sądzie. Jeśli dochodzenie roszczeń podczas wspólnych negocjacji z kontrahentem nie przynosi zadowalających skutków, reprezentujemy Klienta w sporze sądowym pomagając wygrać sprawę.

Wieloletnie doświadczenie w windykacji należności zdobyte na terenie całego kraju, jak i w rozprawach międzynarodowych, pozwala nam na skuteczną pomoc przedsiębiorstwu każdej wielkości. Zdobywana w praktyce wiedza dała nam świadomość złożoności całego procesu – wiemy, że każda sytuacja jest inna, zatem do każdej podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem.

Zobacz nasze opinie

HABER & HABER KANCELARIA ADWOKACKA