Ochrona majątku dłużnika przed wierzycielami

Ochrona własnego majątku to dla każdego z nas temat bardzo ważny, wręcz priorytetowy. Nikt nie chce dopuścić do sytuacji, w której zagrożony jest dorobek naszego życia. Przedsiębiorcom sprawa komplikuje się o tyle, że majątek firmy stanowi gwarancję płatności należności kontrahentom, a niejednokrotnie problemy finansowe firmy znacząco wpływają również na sferę prywatną.

Przedsiębiorcom zdającym sobie sprawę, że wiele podejmowanych przez nich decyzji niesie ze sobą sporo ryzyka, oferujemy doradztwo prawne w sprawie ochrony majątku przed wierzycielami. Pomoc prawnika potrzebna jest w każdej sytuacji:

  • pomoc prawna dotycząca działań przedsiębiorstwa – określamy ryzyko planowanych lub podjętych procesów oraz wskazujemy optymalne rozwiązania mające na celu zabezpieczenie firmy przed wpadnięciem w problemy finansowe,
  • pomoc prawna w trakcie kłopotów finansowych firmy – analizujemy ryzyko przeniknięcia niespłaconych należności na majątek całej firmy, wskazujemy rozwiązania dążące do ochrony majątku przy istniejących długach,
  • pomoc prawna przy ogłoszeniu upadłości firmy – w przypadku nieuniknionego zamknięcia działalności gospodarczej wraz z przedsiębiorcą przeprowadzamy postępowanie upadłościowe dopilnowując niezbędnej dokumentacji i określając najlepsze rozwiązania te przykrej sytuacji.

Wiemy, że znalezienie się na liście dłużników jest dla przedsiębiorców bardzo trudnym doświadczeniem. Spotkaliśmy się z wieloma sytuacjami, gdy miało to miejsce z przyczyn losowych lub przez celowe działania osób trzecich. Nieprzewidywalność losu nauczyła nas, że doradztwo prawne w sprawie ochrony majątku to dobry pomysł dla każdej firmy.

Jak bezpiecznie prowadzić firmę i nie stracić swojego majątku nawet przy podejmowaniu ryzykownych decyzji? Nasz doświadczony zespół z pełnym zaangażowaniem przeanalizuje każdą sytuację i wskaże najbardziej optymalne rozwiązania.

Zobacz nasze opinie

HABER & HABER KANCELARIA ADWOKACKA